Děti a imunita

Věděli jste, že děti onemocní v průměru až devětkrát ročně? Zejména pak ty, které navštěvují mateřskou školu. Příčinou mohou být různé bakterie a viry, na které jsou děti oproti dospělým citlivější. Existuje totiž imunita vrozená a imunita získaná, kterou si buduje člověk časem. Vysvětlení je jednoduché. Vrozená imunita funguje nezávisle na předchozím kontaktu s antigenem a získaná imunita vzniká po kontaktu s antigenem a je posilována při každém opakovaném setkání.
 
Pomalu se blíží podzim. Děti začaly chodit do školky či školy a infekce horních cest dýchacích jsou jedním z nejčastějších dětských onemocnění. Některé maminky si již teď lámou hlavu s otázkou, jak nejlépe přispět ke zvýšení obranyschopnosti u jejich dětí a zmírnit tak náchylnost k respiračním chorobám a nebo alespoň přispět ke zkrácení doby trvání již vzniklé nemoci.
 

Imunita_deti_podzim_juwital

Receptura pro Juwík Doušek a Juwík Forte byla koncipována zejména pro děti od 3 let. V této receptuře najdete kromě vitamínu C, který přispívá k normální funkci imunitního systému, také jód a směs obsahující aminokyseliny, oligopeptidy, RNA a DNA.
 
I přes to, že mohou tyto účinné látky ovlivňovat zdraví, je třeba vždy k jejich podávání přistupovat racionálně a obezřetně, případně se poradit se svým lékařem.
 
© Juwital  |  září 2022