Kdo jsme?

Jsme česká rodinná firma, která již radu let vyrábí vitaminové doplňky stravy, ochranné nápoje, ochrannou kosmetiku, veterinární přípravky a listové hnojivo. Pres 30 let vyrábíme ozdravný program a ochranné nápoje chránící zaměstnance před zátěží teplem, ale i chladem.

Historie nekterých našich produktu sahá až do roku 1990. V roce 2003 jsme totiž navázali na činnost předchůdců zabývajících se jak výrobou, tak i výzkumem a vývojem v oblasti imunomodulace. V roce 1993 byl na trh uveden doplněk stravy FORTISIM®, který nyní slaví 30 let od uvedení na trh. Nejen FORTISIM®, ale i další naše produkty mají svou dlouholetou historii a navíc mnoho odborných studií a testování, které před lety poukazovalo na nižší nemocnost zaměstnanců ve větších firmách.

Jsme výrobcem unikátních preparátů, kterými jsou JUWIM®, SANGRIM® a SYNERGIN®. Jedná se o základní kameny všech našich produktu, které se skládají z esenciálních aminokyselin, oligopeptidů, DNA a RNA. Rozbory našich preparátů prokázaly přítomnost 19 aminokyselin.

HUMÁNNÍ OBLAST

Základním kamenem humánní oblasti je preparát JUWIM®, který je zdrojem esenciálních aminokyselin, oligopeptidů, DNA a RNA. Tato směs bioaktivních látek je obsažena v doplňcích stravy, ve směsích pro přípravu ochranného nápoje a také v ochranné kosmetice. Historie JUWIMU® sahá dokonce až do období po druhé světové válce a je úzce spjata se jmény primáře MUDr. Gabriela Urbánka a RNDr. Bohumíra Rakušana. Hlavní podíl na současné podobě a využití produktu s JUWIMEM® má Ing. František Andrs,CSc., který je autorem nové výrobní technologie a zakladatelem předchozí společnosti JuWima a.s.

DARKOVE_BALICKY_carousel_22

VETERINÁRNÍ OBLAST

Základním kamenem veterinární oblasti je preparát SANGRIM®, který je zdrojem 15 druhů aminokyselin. Mezi nepostradatelné esenciální aminokyseliny, patří např.: arginin, lysin, methionin, tryptofan, histidin, isoleucin, leucin, fenylalain, threonin a valin. Důležitost aminokyselin se liší podle živočišných druhu. SANGRIM® je také zdrojem nukleotidu, oligopeptidu, stopových prvku a minerálních látek.

sangrim_PL_podzim_carousel_22

ROSTLINNÁ OBLAST

Bezodpadový technologický proces! Takto je zakončena naše výroba. Preparátem SYNERGIN® Tento přípravek obsahuje radu aminokyselin, z nichž nejdůležitější je esenciální aminokyselina tryptofan. Díky tryptofanu si rostlina dokáže vytvořit růstové hormony - zejména auxiny. primárně podporuje imunitu rostlin, které se poté dokážou lépe bránit stresovým podmínkám zapříčiněných extrémy počasí, škůdci a plísňovými chorobami. Přípravek zlepšuje strukturu pudy a kladně působí na kvalitu a kvantitu všech plodin.

synergin_carousel_22

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ ZA OZP - CHRÁNĚNÁ DÍLNA

Společenská odpovědnost pro nás byla vždy důležitá a ačkoli jsme menší rodinná firma bez zahraniční účasti, tak se snažíme pomáhat od samého počátku vzniku. V našem seznamu máme pomyslné body za drobné sponzorské aktivity, ale i větší humanitární pomoc. Avšak nejvýznamnějším bodem je naše chráněná dílna, ve které nyní pracuje 40 zdravotně znevýhodněných spolupracovníku provádějící závěrečnou kompletaci některých našich výrobků.

Zaměstnáváme více než 50 % invalidních osob. Poměr zaměstnanců se sníženou pracovní schopností a zaměstnanců bez zdravotního omezení nám umožňuje nabízet veškeré produkty v rámci tzv. náhradního plnění. To znamená, že nákupem zboží od firmy JUWITAL s.r.o. mohou odběratelé s více než 25 zaměstnanci plnit svou povinnost stanovenou zákonem o zaměstnanosti c. 435/2004 Sb., § 81, čímž lze z pohledu vnitřní ekonomiky podniku ušetřit cca 36% z ceny výrobku.

Chranena_dilna_Juwital_001