Fit a zdravý přes Vánoce

Vánoce jsou jedno z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších období v roce. Někteří si užívají atmosféru, ale mnozí mohou podléhat tlaku a zažívat naopak stres víc než kdy jindy. Obzvláště ti, kteří nenakupují on-line se mohou stresovat neuvěřitelnou záplavou lidí v obchodech. Ke každodenní rutině si dobrovolně přidáme spoustu schůzek, vánočních večírků, pečení cukroví, vánoční úklid atd. Je tedy jisté, že spánek zanedbává před vánoci mnoho lidí.

PF_clanek4_22

Málo spánku a stres je dokonalým zabijákem výkonu! Pokud si totiž někdo naordinuje předvánoční koktejl s názvem: "Všechno zvládnu sám a vše musí být perfektní", zadělává si na oslabení imunitního systému. Byla by určitě škoda, strávit vánoční svátky v posteli s virovým či jiným onemocněním.

Pokud chcete zůstat fit během Vánoc, myslete také na trochu na sebe!

  • Dopřejte tělu dostatek spánku
  • Snažte se spát alespoň 7 hodin
  • Plánujte s rozumem
  • Nemusíte stihnout vše
  • Vyhýbejte se stresu
  • Dopřejte si pauzu a relaxujte

Existuje mnoho způsobů, jak zůstat fit během vánočního období. Určitě se zbytečně nepřetěžujte, snažte se vyhnout stresu, dopřát si čas jen pro sebe a také dostatek spánku.


Něco navíc ...

K relaxování v zimním období patří neodmyslitelně teplý nápoj, který Vás prohřeje. V naší nabídce najdete směs pro přípravu ochranného horkého nápoje AM MEGA-C. Jedná se o doplněk stravy s obsahem hořčíku a s vysokým obsahem vitaminu C a riboflavinu.

AM-Mega-C_vanoce22_01

Víme, že je mnohdy obtížné dodržet vyváženou stravu, každý den jíst dostatek ovoce nebo zeleniny, abyste pro sebe zajistili dostatečný přísun vitaminů. Obzvláště v zimním období to může být těžká disciplína. A proto jsme při vývoji dbali na dostatečné množství vitaminu C v jedné dávce. AM MEGA-C obsahuje 600 mg vitaminu C, který v této dávce příznivě přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu, ale i po něm. Tohoto příznivého účinku lze dosáhnout při denním příjmu 200 mg vitaminu. V denní dávce AM MEGA-C je trojnásobek denní dávky potřebné pro vyšší zátěž.  

AM mega C_krabicka2

Jaké výhody přináší vitamín C, riboflavin a hořčík?

  • Vitamin C podporuje optimální tvorbu kolagenu potřebného pro běžnou funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Posiluje normální činnost nervové soustavy a imunitního systému, přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, napomáhá normální psychické činnosti. Podporuje regeneraci redukované formy vitaminu E a zvyšuje vstřebávání železa.
  • Vitamin B2 (riboflavin) podporuje optimální činnosti nervové soustavy. Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu a metabolismu železa, dále přispívá k udržení přirozeného stavu zraku, sliznic a pokožky, k ochraně buněk před oxidativním stresem a k udržení normálních červených krvinek.
  • Hořčík  přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k udržení přirozeného stavu zubů a kostí a k běžné psychické činnosti. Napomáhá optimálnímu energetickému metabolismu, syntéze bílkovin, elektrolytické rovnováze, přirozené činnosti nervové soustavy a svalů a také se podílí na procesu dělení buněk.


© Juwital  |  prosinec 2022