info@juwim.cz
+420 281 011 731

Vitamín C

Je to jeden z nejznámějších vitamínu. Jeho nedostatek se projevoval například jako KURDĚJE. Dnes si povíme něco o VITAMINU C.

Hlavní rubrika: Blog
Rubriky: Blog
Datum zveřejnění: 29. července 2021

VITAMÍN C

Jinak taky nazvaný kyselina L-askorbová. Je to jeden z nejznámějších vitamínů, který najdete snad ve všech našich doplňcích stravy. Často kombinujeme právě vitamin C s vitaminem E a quercetinem. Tato kombinace ochraňuje buňky před oxidativním stresem.
 
Jak moc je vitamín C důležitý, si můžete ověřit i na Seznamu schválených tvrzení TVRZENÍ, kde najdete, na co všechno je potřeba ➡️ ZDE

Návrh bez názvu (19)

FUNKCE
Vitamin C zajišťuje v lidském těle celou řadu funkcí a je spojován hlavně s imunitním systémem. Není to ale jeho jediná úloha. Má vliv i na nervovou soustavou, psychickou činnost nebo tvorbou kolagenu. Dále je spojován s energetickým metabolizmem, ochranou buňek před oxidativním stresem a důležitá je i jeho úloha při snižování míry únavy a vyčerpání nebo zvyšování vstřebávání železa. Je nesporné, že je pro tělo velice důležitý. Vitamín C patří mezi typ vitamínů, které si naše tělo neumí vyrobit, a proto je potřeba jej doplňovat. První, byť neuvědomělé setkání s vitaminem C (kys. askorbovou), se datuje do starověku, kdy se již tehdejší lékaři potýkali s důsledky jeho nedostatku - avitaminózy, se skorbutem (kurdějemi), aniž by znali příčinu tohoto tehdy smrtelného onemocnění. (1)
ZDROJ

V přírodě můžete najít vitamín C hlavně v ovoci a zelenině. Jedním z nejlepších zdrojů vitamínu C je například černý rybíz, kiwi nebo papája. Ze zeleniny je zdroj vitamínu C například paprika, brokolice nebo kapusta.(1) Ztráty askorbové kyseliny výluhem jsou obvyklé při mytí, blanšírování (předváření), vaření a konzervování ovoce a zeleniny v případech, kdy se příslušný výluh dále nezpracovává. Povaha a rozsah ztrát závisí na pH, teplotě, množství vody, velikosti povrchu materiálu, zralosti, rozsahu kontaminace těžkými kovy a přívodu kyslíku. Ztráty výluhem jsou vyšší u listové kyseliny s velkým povrchem než u kořenové zeleniny. K značnému úbytku dochází rovněž loupáním plodů, kdy se odstraňují povrchové vrstvy bohaté na vitamin.(1)

NAŠE VÝROBKY
Nabízíme mnoho výrobků s obsahem vitamínu C v různých kombinacích s dalšími důležitými vitamíny a minerálními látkami.

Jeden z nejoblíbenějších je náš CéVital, který obsahuje 300 mg vitaminu C (375% RHP). Vitamín C je v kombinaci s vitamínem E, quercetinem a kyselinou listovou a vitaminem B2.
Mezi další oblíbené doplňky patří například Juwitamin C. Je to výrobek z dlouholetou tradicí a pro svou chuť je velice oblíbený. Třetí výrobek, který bychom Vám rádi doporučili, je CéDéVital. Tady jsme do receptury zapracovali kombinaci vitaminu C s vitamínem D.

Návrh bez názvu (20)


ZDROJ
(1) více informací bezpecnostpotravin.cz
(2) Stabilita askorbové kyseliny v reálných vzorcích