info@juwim.cz
+420 281 011 731

Nebezpečí - klíšťata

Nebezpečí - klíšťata

To, že jsou klíšťata nebezpečná už víme, ale jak je to s našimi domácími mazlíčky?

Hlavní rubrika: Blog
Rubriky: Blog
Datum zveřejnění: 16. července 2018

Pro zvířata sice existuje vakcína proti borrelióze, ale většinou se míjí účinkem, protože byla vyvinuta v USA, kde je jiná skladba boreliových sérovarů než v našich klimatických podmínkách. Borrelie jako správné spirochéty mají více stádií podobně jako u lidí lues, ale napadají různé orgány, kde se posléze usadí a způsobují obvykle těžko diagnostikovatelná onemocnění.  Vyvinuli jsme sadu, která byla původně určena pro humánní oblast jako prevence hlavně proti borelioze, která se vyskytuje až 10x častěji než encephalitida. Později se ověřilo, že borrelie různých serotypů (hlavně pak v našich klimatických podmínkách b. afzelí a burgdorferi) je přenosná klíšťaty (převážně rodu Ixodes a Dermacentor) na domácí zvířata (psi i kočky) a způsobují různá onemocnění. Příznaky se projevují v celé škále od zvýšené teploty diskomfortu až po často pozorované parézy zejména zadních končetin u psů.

ANTISEPT JUWIMGEL PET

Je sada sestavená především za účelem prevence přenosu infekcí ektoparazity (klíšťata). Má však daleko širší využití. Skládá se ze dvou částí – tekutého roztoku ANTISEPT a gelové formy JUWIMGEL.

ANTISEPT má za úkol zahubit klíště a současně s ním eliminovat veškerou potenciální infekci, která může být klíštětem přenášena (klíšťová encefalitida, lymská borelióza, tularémie, ehrlichióza, některé dermatomykózy, chlamydiózy apod.).  Současně má důkladně vydezinfikovat místo vpichu (viz návod použití).  JUWIMGEL po vyjmutí klíštěte má za cíl rychle zajistit zhojení vpichu v antiseptické cloně (koloidní stříbro), zamezit svědění a omezit rozšíření infekce z místa vpichu (intracelulární úroveň působení koloidního stříbra).

Tato sada může s velkou pravděpodobností zabránit přenosu i pozdější diseminaci infekce u Vašich mazlíčků.

 

225-2225225-4